Tag : milco mancevski

Културо

Изложба на фотографии на Милчо Манчевски во МСУ (Фото)

Filip
Познатиот македонски филмски режисер Милчо Манчевски, подготви изложба на фотографии насловена „Таму“. Изложбата ќе биде...
Музика на кирилица

Пејачката на “Бастион” ја споделува вистинската состојба во државен карантин

Filip
Поранешниот главен вокал на групата “Бастион”, актерката и пејачка Ана Костовска веќе неколку дена се...
Премиера

Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот “Врба” (Видео)

Filip
Промовирана е уште една музичка тема од саундтракот за филмот “Врба”, која ја потпишува композиторот...