Tag : mile kuzmanovski

Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Во прв ред

Во четврток во Кисела Вода: Роденденски концерт на „Нокаут“ по повод 68 години Општина Кисела Вода (Фото)

Muzika24
Општина Кисела Вода во четврток ќе го одбележи својот 68 роденден, а по тој повод...
Премиера

„Налеј, налеј“ – ново промовирана песна од проектот „Македонијо во срце те носиме“ (Видео)

Muzika24
„Налеј, налеј“ е песна која често и со огромно задоволство ја изведувам на моите настапи....
Во прв ред

Од утре сите во Кисела Вода, се слави роденден и започнува музичко-забавно Културно лето (Фото)

Muzika24
Во очи роденденот на Општина Кисела Вода – “68 години – Бескрајна приказна”, а само...
Музика на кирилица

Како звучи “Бисер Балкански„ во изведба на Велевска, Миле Кузмановски и Наум Петревски (Видео)

Muzika24
Единствениот естраден магазин “Бекстејџ„ го прослави својот 15-ти роденден.На прославата присуствуваа голем дел од јавниот...
Во прв ред

Миле Кузмановски и Елена Велевска во Неготино за празникот на виното

Filip
Општина Неготино оваа година организира “Недела на виното – Св.Трифун 2020”. Манифестацијата ќе трае од...
Во прв ред

Богата празнична програма во Охрид, Петар Грашо ќе настапува за Водици

Filip
Во пресрет на Новогодишните, Божиќните празници и Богојавление – Водици, Општина Охрид ја организира следната...
Во прв ред

Концерт “Звуците во Скопје” на 19 декември во МКЦ

Filip
Целовечерен концерт на неколку реномирани имиња, изведувачи на македонска етно и народна музика ќе се...