Tag : milenice

Музика на кирилица

Бас си замина кај својот сопственик: Почина последното милениче на Тоше (Фото)

Filip
Ретриверот Бас, последното милениче на поп-ѕвездата Тоше Проески, вчера починало на свои 14 години. Веста...
Магазин

Поп пејачката Маја Вукичевиќ се збогуваше од миленичето (Фото)

Muzika24
Во текот на денешниот ден, познатата македонска поп пејачка Маја Вукичевиќ се збогува од нејзиното...