Tag : milica kuzmanovska

Музика на кирилица

Предновогодишно, Милица Кузмановска и Наум Петрески со дуетска новогодишна песна (Видео)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24 од прва рака, на далеку познатите и барани професионалци...
Имам нешто да те прашам

Милица Кузмановска: Се радувам на секоја Нова година, со надежи и желби за се најубаво (Фото+Видео)

Muzika24
Велат дека таа е препознатлива по кристално чистата и специфична боја на гласот при нејзината...
Музика на кирилица

Милица Кузмановска ќе снима ЦД со македонска антологиска музика

Muzika24
Во емисијата “Фолк Џубокс” која што се емитува на првиот канал на Македонската телевизија, гостинка...
Музика на кирилица

Јубилејот 25 години кариера пејачката Милица Кузмановска ќе го прослави со издавање на ЦД

Muzika24
Во гостување во тв емисијата “Македонија денес” на Телевизија24, познатата македонска фолк пејачка Милица Кузмановска...
Музика на кирилица

Сонот стана реалност, Ѓоко Јовиќ со спектакуларна промоција на 13-ти мај (Видео)

Muzika24
„Господ ги наградува само упорните“ рекле старите во овој случај така е и со познатиот...