Tag : mimi markovski

Премиера

YouTube-рот Стефан Ивановски ја промовира својата прва песна “Горе Долу” (Видео)

Muzika24
Младиот Стефан Ивановски кој ни доаѓа од Битола, неодамна ја сними својата прва песна “Горе-Долу”....
Музика на кирилица

Ламбе Алабаковски: Со Пајак ќе снимиме интересен дует (Видео)

Muzika24
Во неодамнешното видео на познатиот битолски продуцент, композитор, музичар и водител, Мими Марковски, гостуваше Ламбе...
Магазин

Берта Додевска: Жена не затвора кафана, се знае кои остануваат последни (Видео)

Muzika24
Кога зборуваме за култура и некултура во општеството прво треба да започнеме од самите себеси....
Музика на кирилица

Битолскиот продуцент Мими Марковски после 10 години објави нова песна (Аудио)

Filip
Битолскиот продуцент Мими Марковски кој веќе 10 години работи на многу проекти со различни артисти...