Tag : miroslav ilic

Фестивали

Наместо најавените големи балкански музички имиња, “Охрид фест” со најава на непознати музички имиња

Muzika24
Како што веќе на неколку наврати пишувавме, познатиот интернационален музички летен фестивал “Охрид фест” годинава...
Имам нешто да те прашам

Мирослав Илиќ: Мојот брод се приближува до последното пристаниште (Интервју)

Filip
Вчера вечер во Битола свој настап имаше легендарниот Славуј од Мрчајеваца, една од најголемите и...
Балканленд

Мирјана Антоновиќ открива: Мирослав Илиќ ми направи дете, а потоа ме откачи

Muzika24
Поранешната љубовница на Мирослав Илиќ отворено проговори за нејзината врска со познатиот пејач. Тој имал...
Во прв ред

Мирослав Илиќ на македонски го најавува големиот концерт во Скопје (Видео)

Muzika24
Веќе Ве информиравме дека познатиот балкански мега популарен пејач Мирослав Илиќ заедно со помладиот, исто...