Tag : misko krstevski

Фестивали

Со победа на Мишко Крстевски, заврши 36-то издание на “Фолк Фест Валандово” (Фото)

Muzika24
Како и секоја година, така и оваа, традиционално по 36-ти пат се одржа најпознатиот и...
Музика на кирилица

Мишко Крстевски: Јас сум кумот на името на групата “Нели ти реков” (Видео)

Muzika24
Во вчерашното издание на утринската контактна емисија “Македонија денес”, која се емитува во живо на...
24 Ексклузивно

Ексклузивно: Во чест на легендарниот Никола Бадев издадено ново ЦД

Muzika24
Специјализираниот македонски музички портал Музика24 дознава дека ќерката на далеку познатиот и легендарен пејач Никола...