Tag : miyatta

Во прв ред

На „Карпошово културно лето“ вечерва Мијата со акустичен концерт, а веќе утре концерт на Силви бенд

Muzika24
Како продолжение на културната манифестација „Културно Лето Карпош“ неделава на плоштадот „Делфина“ ќе настапат врвни...
Премиера

Miyatta го промовираше најновиот сингл “Добра ноќ, Добар ден” дел од најновиот студиски албум (Видео)

Muzika24
“Добра ноќ, Добар ден” претставува еден од многуте нови синглови која што нашата позната македонска...