Tag : mizar

Во прв ред

Со хорот „Хармосини“ во Македонската филхармонија „Мизар“ ќе одржи концерт на 12-ти мај (Фото)

Muzika24
Култниот македонски рок бенд „Мизар“ ќе одржи концерт во Македонската филхармонијата на 12-ти мај, со...
Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24 со екс фронтменот на “Анастасија”, Горан Трајкоски (Фото)

Filip
Музика24 продолжува со серијата интервјуа со македонски артисти. Денес го објавуваме интервјуто со поранешниот фронтмен...