Tag : mkc

Фестивали

По 12-ти пат во МКЦ – Фестивалот на свежа, домашна и независна музика „Земјотрес“

Muzika24
На 3-ти февруари, сабота, со почеток во 19 часот ќе започне 12-то издание на култниот...
Во прв ред

„Партибрејкерс“, „Психомодо поп“ и „Екатерина Велика“ по 30 години во МКЦ

Filip
После првите концерти во Куршумли Ан, следната станица на возот наречен Авалон, кој брзо и...
Во прв ред

Петтото издание на музичкиот фестивал „Андерфест“ Скопје

Muzika24
Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи петти пат на 13-ти октомври во Младинскиот културен центар...
Во прв ред

Традиционален концерт на Градскиот дувачки оркстар за 1 април

Muzika24
Градскиот дувачки оркестар ќе одржи традиционален првоаприлски параден концерт по повод Светскиот ден на шегата,...