Tag : mladinski kulturen centar

Фестивали

На овогодинешното издание на ОФФ Фест силна, инспиративна и возбудлива програма

Muzika24
Дваесет и третото издание на традиционалниот ОФФ-Фест ќе се одржи од 6-ти до 9-ти јуни...
Во прв ред

После 40 години, Бајага и Инструктори се враќаат во МКЦ на 6-ти април

Muzika24
Во 1984-та година, Бајага и Инструктори го издадоа ремек делото „Позитивна географија”. Таа пролет, албумот...
Фестивали

По 12-ти пат во МКЦ – Фестивалот на свежа, домашна и независна музика „Земјотрес“

Muzika24
На 3-ти февруари, сабота, со почеток во 19 часот ќе започне 12-то издание на култниот...
Во прв ред

„Партибрејкерс“, „Психомодо поп“ и „Екатерина Велика“ по 30 години во МКЦ

Filip
После првите концерти во Куршумли Ан, следната станица на возот наречен Авалон, кој брзо и...
Фестивали

„Skopje Drum Festival” на 31 октомври во МКЦ, Павел Ренџов Трио дел од учесниците (Фото)

Muzika24
На 31-ви октомври во Младинскиот културен центар во Скопје ќе се одржи четвртото издание на...
Во прв ред

Петтото издание на музичкиот фестивал „Андерфест“ Скопје

Muzika24
Музичкиот фестивал „Андерфест“ ќе се одржи петти пат на 13-ти октомври во Младинскиот културен центар...
Во прв ред

Традиционален концерт на Градскиот дувачки оркстар за 1 април

Muzika24
Градскиот дувачки оркестар ќе одржи традиционален првоаприлски параден концерт по повод Светскиот ден на шегата,...