Tag : mnr

Музика на кирилица

Македонскиот амбасадор во Софија повикан во бугарското МНР поради односот кон Гарванлиев

Filip
Вицепремиерот и министер за надворешни работи Екатерина Захариева, го повикала заменик-шефот на амбасадата на Република...