Tag : mob

Фестивали

„Скопско лето 2021“: Балетската претстава „Сви марш на плес“ на сцената на МОБ

Muzika24
Во рамки на 42-то издание на манифестацијата „Скопско лето“, Дирекцијата за култура и уметност со...
Културо

Македонска опера и балет со онлајн премиера на „Стабат Матер“

Filip
По повод големиот христијански празник, Воскресение Христово – Велигден, на официјалниот YouTube канал на Македонската...
Културо

Петок во НОБ ќе се изведе балетскиот концерт „Романтична балетска вечер”

Filip
Македонската опера и балет Ви го најавува балетскиот концерт насловен „Романтична балетска вечер”.  Концертот ќе се одржи...
Културо

Концертна изведба на „Шехерезада“ во Македонската опера и балет

Filip
Ремек-делото на Николај Римски – Корсаков „Шехерезада“ во концертна изведба на Оркестарот на Македонската опера...