Tag : mokna izvedba

Магазин

Премногу моќно, емотивно: 400 дечиња ја пејат “Само рата да не буде” (Видео)

Muzika24
Отворањето на реконструираниот Дом на културата во Плевља беше одбележано со богата програма, а она...
Културо

Македонската опера и балет со моќната изведба на “Кармина Бурана” ја стартува новата сезона

Ivan
  Македонската опера и балет со особена чест и задоволство Ви го најавува почетокот на...