Tag : momcilo bajagic bajaga

Балканленд

“Се чувствувам лошо и имам реакција“: Изјавил Бајага по примањето на вакцината против коронавирусот

Muzika24
Пејачот Момчило Бајагиќ Бајага откри дека има реакција на вакцината против коронавирусот и дека не...
Балканленд

Вучиќ им додели ордени на Бајага, Бреговиќ и Бора Чорба

Filip
По повод денот на државноста на Република Србија, српскиот претседател Александар Вучиќ одликуваше повеќе поединци...
Премиера

Бајага ја напиша новата песна на „Бомбај штампа” (Аудио)

Filip
Познатиот босански поп-рок состав „Бомбај штампа” ја промовираше својата нова песна „Ниси сама”. Автор на текстот е...
Во прв ред

Бајага со порака до македонската публика (Видео)

Filip
Легендарниот Момчило Бајагиќ – Бајага испрати видео порака до македонската публика во пресрет на неговиот...