Tag : monistra

Премиера

Со најава за концерт, “Монистра” промовираа нов студиски албум и видео спот (Видео)

Muzika24
Денеска во скопскиот ресторан “Пелистер” познатата македонска етно-поп група “Монистра” одржаа прес-конференција каде пред новинарите...
Во прв ред

Голема концертна промоција на 9-ти април на етно групата “Монистра” (Видео)

Muzika24
Познатата македонска етно група “Монистра” која ја негува македонската традиционална музика на 9-ти април ќе...