Tag : montenegro

Во прв ред

Македонскиот камерен оркестар „Профундис“ и пијанистката Ема Попивода ќе настапат на интернационалниот фестивал „КоторАрт“ во Црна Гора (Фото)

Muzika24
Денес, 20-ти јули, македонскиот камерен оркестар „Профундис“ заедно со виртуозната пијанистка Ема Попивода како солист...
Балканленд

Погледнете: Каде Светлана Цеца Ражњатовиќ ќе ја дочека Новата 2019-та година (Фото)

Muzika24
Познатата и надалеку популарна српска фолк пејачка Светлана Цеца Ражњатовиќ Цеца Ражнатовиќ знае каде ќе...