Tag : more sokol pie

Музика на кирилица

Младата Мина Блажев ја отпеа големата „Море сокол пие” (Видео)

Muzika24
Четвртата по ред нумера од проектот „Македонијо во срце те носиме” е „Море сокол пие”...
Имам нешто да те прашам

Barcelona Gipsy Balkan Orchestra ексклузивно за Музика24: Секогаш кога станува збор за македонската музика, атмосферата е посебно убава (Фото+Видео)

Muzika24
На 11-ти декември во Скопје, во Македонската филхармонија ќе се случи вистинско чудо. Ќе се...
Во прв ред

Познатите “Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” на 11 декември во Македонија (Фото+Видео)

Muzika24
11-ти декември е датумот резервиран за премиерната дружба со македонската публика и концертот на “Barcelona...
Музика на кирилица

„Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” со одлична преработка на „Море сокол пие“ (Видео)

Filip
Интернационалниот ансамбл „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra” го претстави новото видео со обработка на традиционалната македонска...
Магазин

Француската група “Dor” ја отпеа македонската народна песна “Море сокол пие” (Видео)

Muzika24
Француската група “Dor” македонската народна песна “Море сокол пие” ја препеа и сними на албумот “Каранафил”. Овој албум...