Tag : mrt

Фестивали

Ексклузивно: МРТ го откажа учеството на Детска Евровизија 2020 (Фото)

Filip
Македонската радио телевизија ја извести Европската радиодифузна унија (ЕБУ) дека го откажува учеството во Детскиот...
Фестивали

Утре се одржува алтернативното евровизиско шоу: “Eurovision: Europe shine a light”!

Filip
По конечното откажување на 65-то издание на Изборот на песна за Евровизија, Европската радиодифузна унија...
Фестивали

ЕБУ пресече, Гарванлиев не може да настапува на Евровизија 2021 со истата песна (Видео)

Filip
Европската радиодифузна унија (ЕБУ) ги расчисти дилемите околу судбината на овогодинешните евровизиски песни. Сите песни...
Музика на кирилица

На 8-ми март промоција на македонска евровизиска песна “You”

Filip
Според договорот на МТВ и ЕБУ, официјалната промоција на песната за македонската јавност ќе се...
Музика на кирилица

“Меморија“ добитници на наградата на трајни вредности на “МАРС“

Filip
Познатата македонска музичка група “Меморија” се овогодинешни добитници на наградата за трајни вредност на јубилејното...