Tag : mtv

Музика на кирилица

Вечер на незаборавните хитови од 80-тите и 90-тите со Камерен Оркестар на Битола (Фото)

Filip
Минатата вечер, присутните во Центарот на култура во Битола имаа шанса да патуваат назад во...
Музика на кирилица

Македонската телевизија ја снима својата новогодишна празнична програма

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, вечерва во Македонската телевизија се снима новогодишната и празнична...
Музика на кирилица

На 8-ми март промоција на македонска евровизиска песна “You”

Filip
Според договорот на МТВ и ЕБУ, официјалната промоција на песната за македонската јавност ќе се...
Балканленд

Поради “Макфест” се делеа казни и откази во МТВ

Muzika24
По бурнатата реакција од страна на организаторите, изведувачите и јавноста, Македонската телевизија по деталните испитувања...
Балканленд

Поради “хоророт” на “Макфест”, МТВ ќе дели откази!? (Фото)

Muzika24
Во утрешното издание на дневниот весник “Вест” насловната страница премногу кажува, поради неемитувањето на директниот...
Во прв ред

Вечерва во Универзална сала, концерт на легендата Драган Мијалковски

Muzika24
Легендата на забавната музика која ги постави темелите на поп правецот во Македонија Драган Мијалковски...