Tag : muger fuger

Имам нешто да те прашам

Интервју на Музика24 со екс фронтменот на “Анастасија”, Горан Трајкоски (Фото)

Filip
Музика24 продолжува со серијата интервјуа со македонски артисти. Денес го објавуваме интервјуто со поранешниот фронтмен...
Фестивали

Со концерт на “Мугер Фугер & ГоТра” и “Вел” заврши “Битола отворен град” (Фото)

Filip
Спој помеѓу осмислената тишина и совршената музичка врева. Таков концерт му се случи на Фестивалот ...
Музика на кирилица Премиера

Концертна и LP промоција на заедничкиот проект на Горан Трајкоски и “Мугер фугер“ (Видео)

Filip
Фестивалот “Таксират” најавува уште еден настан за престојното фестивалско издание. На 5-ти декември во МКЦ...
Во прв ред

Концертна промоција на Мугер Фугер во МКЦ

Muzika24
Познатата македонска група Мугер Фугер на 8-ми фебруари во Младонскиот Културен Центар (МКЦ-Скопје) со почеток...