Tag : muzej na makedonskata borba

Во прв ред

“Песни од патувања“ – концерт на бас-баритонот Иван Наумовски со дела од светски и македонски автори

Muzika24
Вечерва во Музејот на македонска борба, со почеток во 20 часот, ќе се реализира концертен...
Фестивали

“Скопско лето 2021”: Вечерва во Домот на АРМ изложба по повод 80 години од Народното востание

Muzika24
„По патот на нивната младост“ е насловот на вечерашната изложба која што се одржува во...
Премиера

24 Промо: Павле Камиловски – „Такт по такт“ (Видео)

Filip
Павле Камилоски вчера вечер во Музејот на Македонската борба го одржа својот предновогодишен концерт. На...
Музика на кирилица

Почеток на нов музички проект на Далибор Даки Ѓошиќ “Ајде сонце зајде” (Видео)

Muzika24
Фолк пејачот Далибор Даки Ѓошиќ, вчера пред своите колеги, новинари, пријатели, соработници официјално го промовираше...