Tag : muzicar

Имам нешто да те прашам

Јован Јованов: Најсреќни луѓе се оние кои ги прават други луѓе среќни (Фото+Видео)

Muzika24
Многумина од вас кога ќе ги споменеме песните „Магија“, „Сега јас си заминувам“, „Итно ми...
Премиера

Victor de Rut – македонец во Норвешка кој што ја претставува и промовира македонската музика (Видео)

Muzika24
Во нашата рубриката “Премиера” со посебно задоволство и чест Ви го претставуваме нашиот македонски музичар,...
Имам нешто да те прашам

Благојче Трајковски: Единствен новогодишен подарок кој нема да го заборавам е мојот најверен пријател – кларинетот (Фото+Видео)

Muzika24
Својата љубов кон музиката, посебно македонската традиционална и кон кларинетот ја пренесува со сета своја...
Премиера

Прилепчанецот Филип Јездиќ ја промовираше својата најнова видео песна и видео спот (Видео)

Muzika24
Eден од најпознатите музичари кој ни доаѓа од градот Прилеп, Филип Језиќ, неодамна ја промовираше...
Музика на кирилица

Музичарот Бени Шаќири кандидат за градоначалник на Скопје од ЛДП и ДОМ (Фото)

Filip
Поп-рок музичарот Бени Шаќири денеска беше промовиран како кандидат за градоначалник за Скопје на коалицијата...