Tag : muzicari

Во прв ред

Под мотото „Корените македонски да не се заборават“ Лени Партикова го најавува својот голем солистички концерт (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатата македонска пејачка Лени Партикова на 30-ти март во...
Магазин

Новогодишната на Канал5 со познати пејачи, актери и личности од јавниот живот

Muzika24
Гледачите ќе имаат можност да уживаат со најпопуларните и најдобри хитови во изведба на Ламбе...
Културо

Валандово избран за „Град на културата“ за 2022 година

Muzika24
Општина Валандово оваа година ќе биде организатор на манифестацијата „Град на културата“, одлучи комисијата по...
Музика на кирилица

И дел од бугарската музичка естрада со емотивни пораки за Тоше Проески (Видео)

Muzika24
Како што пишува музичкиот естраден портал “EstradaWorld”, освен македонските, српските и хрватските музички имиња кои...
Музика на кирилица

Куманово доби нова химна (Видео)

Filip
Во организација на Фондацијата за култура и спорт, а под покровителство на Градоначалникот и Советот...
Премиера

Тони Димитров и Мартин Георгиевски со жив настап на 24-часовниот концерт „ToBe Continued 2021“

Muzika24
“ToBe Continued” се враќа на Светскиот ден на туберкулозата, кој се одбележува во среда на...
Музика на кирилица

“Ќе го блокираме Плетвар” – музичарите од Прилеп бараат да настапуваат

Muzika24
Mузичарите од Прилеп денеска самоиницијативно имаа состанок, на кој разговараа за проблемите со кои се...