Tag : muzicka programa

Во прв ред

Велешка „Питијада“ продолжува да ја негува македонската музика

Filip
Фестивалот на велешка пита и вино „Питијада“ порасна во препознатлив бренд во Македонија и од...
Во прв ред

Елена Велевска, Либеро Бенд, Милица Павловиќ… дел од „Самун ем Татлија 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, од 13-ти па се до 15-ти октомври во Радовиш...
Во прв ред

Македонска Каменица ќе гo слави Денот на рударите со Аца Лукас

Filip
Во склоп на Каменичко културно лето 2023, а по повод Денот на Општина Македонска Каменица...
Фестивали

Ексклузивно: Лепа Брена, Халид Бешлиќ, Хурикејн на „Тиквешки гроздобер 2023“ (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, на овогодинешното издание на „Тиквешки гроздобер“ кое ќе се...
Во прв ред

Вевчанскиот карневал годинава со богата културно уметничко-музичка програма

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, се е подготвено за годинешното издание на Вевчанскиот карневал,...