Tag : muzicka scena

Музика на кирилица

„Муабет“ нов музички проект на познатиот музичар Коки Јанков (Видео)

Muzika24
После подолга пауза, со нов музички проект изненади познатиот музичар Коки Јанков. Вчера на социјалните...
Музика на кирилица

Сараево гори: Инас и Таско запалија мерцедес од 12.000 илјади евра во новиот спот за “Балкан Банда” (Видео)

Muzika24
Нашиот македонски артист Таско заедно со босанскиот артист Инас ја промовираа “Балкан Банда”. Ова е...
Имам нешто да те прашам

Славка Младеновска: Во 2020-та посакувам повеќе меѓусебна слога и меѓусебно почитување помеѓу македонците (Фото+Видео)

Muzika24
Музика24: Наближуваат Божиќните празници, како се чувствуваш секогаш кога доаѓа овој период од годината? Дали...
Музика на кирилица

Познатиот македонски фолк пејач Зоран Ванев стана доктор (Фото+Видео)

Muzika24
Можеби се сеќавате на безвременските “Ангела”, “Ако бевме заедно”, “Ако умрам без збогум”, “Анита”… песни...