Tag : muzicka zvezda

Музика на кирилица

На денешен ден е роден Тодор Тоше Проески, непрежалената македонска музика икона (Фото+Видео)

Muzika24
На денешен ден, 25-ти јануари далечната 1981 година беше роден еден од најпопуларните, најсаканите и...
Музика на кирилица

Владо Јаневски: Јас сум волк самотник, немам ни жена, ни куче, ни маче (Фото+Видео)

muzika 24
Владо Јаневски е македонска музичка ѕвезда, во ексклузивно интервју за естрадниот магазин Бекстејџ неколку пати...
Балканленд

Дино Мерлин беше физички работник пред неговиот успех и слава, една посета му го смени животот

Muzika24
Пејачот Дино Мерлин денес е најпознат босански кантавтор и една од најголемите музички sвезди во...
Во прв ред

Која музичка ѕвезда сакате да ја видите во Прилеп со голем солистички концерт

Muzika24
Секогаш кога ќе го споменеме градот Прилеп, сигурно истиот ве асоцира на познатиот македонски тутун,...
Балканленд

Здравко Чолиќ: Најубаво нешто е кога на свој концерт ќе видиш млада публика

Muzika24
Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ неодамна оддржа тричасовен мега концерт во како дел од годинешната...
Балканленд

Некогаш и сега: Карлеуша и Цеца некогаш заедно пееле иста песна

Muzika24
Јелена Kарлеуша на естрада зачекори во 1995-та година како малолетно 17 годишно девојче кое пееше...