Tag : muzicki gosti

Во прв ред

Тереза Кесовија и Жељко Бебек гости на “Тамбурица фест 2020”

Muzika24
Како што пишува дневниот весник “Вечер”, следната година на фестивалот “Тамбурица фест” во организација на Нино...
Во прв ред

Вечерва на плоштадот во Демир Хисар голем рок хепенинг (Фото)

Muzika24
Вечерва Општина Демир Хисар на локалниот плоштад организира голем рок хепенинг, традиционална манифестација во рамки...
Фестивали

По 18-ти пат “Канеофест” во Охрид – оваа година со ексклузивни музички гости

Muzika24
Утре 29-ти јуни сабота, ќе се оддржи 18-то издание на фестивалот “Канеофест” кој што традиционално се...
Фестивали

“Пин 2018” – Меѓународна музичка конференција во Скопје

Muzika24
Во одбележувањето на големиот јубилеј на Таксират фестивал кој годинава го прославува своето 20то издание...
Во прв ред

Големи музички имиња на овогодинешниот “Prilep Jazz Weekend”

Muzika24
На големо задоволство на прилепските љубители на најслободната музичка форма, џезот и воопшто на урбаното...