Tag : muzicki iminja

Во прв ред

Само македонски изведувачи ќе настапат на „Струмица Опен Фестивал 2022“ (Фото)

Filip
Oва лето по 11-ти пат ќе се одржи препознатливaта манифестација „Струмица Опен Фестивал“. Фестивалските денови...
Музика на кирилица

Скандал на “Прилеп фолк фест”: Новинарите непожелни на афтер парти, организаторите и учесниците презадоволни (Фото)

Muzika24
Како што беше најавено, така и се случи. После подолга пауза од неколку години, “Прилеп...
Фестивали

Распишан конкурс за Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест 2022“

Muzika24
Интернационалниот музички фестивал „Охрид-фест – Охридски трубадури“ по 29-ти пат распишува конкурс за нови композиции,...
Музика на кирилица

И дел од бугарската музичка естрада со емотивни пораки за Тоше Проески (Видео)

Muzika24
Како што пишува музичкиот естраден портал “EstradaWorld”, освен македонските, српските и хрватските музички имиња кои...
Фестивали

“Гоце фест 2020” на 14-ти февруари во Дом на АРМ

Muzika24
Како што не информираат организаторите, фестивалот на македонска патриотска песна “Гоце фест 2020”, оваа година...
Фестивали

Најголемиот вински фестивал “Skopje Wine Expo” од 26-ти до 28-ми септември во Скопје

Muzika24
По 14-ти пат, традиционално во Скопје ќе се одржи најголемиот македонски вински фестивал. На “Skopje...