Tag : muzicki izveduvaci

Музика на кирилица

По фолкерите на ред дојдоа и поп пејачите

Muzika24
По многубројните турнеји на нашите познати фолк пејачки имиња, најверојатно македонците во Австралија се презаситија...
Балканленд

“Златна Бубамара на популарноста” по седумнаесети пат (Фото)

Muzika24
Во третата седмица од февруари традиционално по седумнаесети пат ќе се одржи доделувањето на “Златна...