Tag : muzicki proekt

Музика на кирилица

Концертниот караван на музичкиот проект “Македонијо во срце те носиме” стартува кон почетокот на септември

Muzika24
Новиот музички проект во Македонија “Македонијо во срце те носиме”, од 6-ти септември стартува со...
Музика на кирилица

Васил Гарванлиев конечно ја покажа својата поубава половина (Фото)

Muzika24
Како што и самиот неодамна соопшти, македонскиот пејач Васил Гарванлиев се вери со својот партнер...
Балканленд

Јелена Розга открива: Не можам да се здебелам ниту половина килограм

Muzika24
Хрватската пејачка Јелена Розга неодамна се пофали со најновиот музички проект. Таа во емисијата на...
Музика на кирилица

Сузана Гавазова заедно со Бернард ви ја преставуваат “Аманет” (Фото+Видео)

Muzika24
“Аманет” е новиот музички проект кој што познатата македонска фолк пејачка Сузана Гавазова долго време...
Музика на кирилица

Фолк пејачките Елена Јовческа и Сања Ристеска со најава на интересен новогодишен музички проект (Фото+Видео)

Muzika24
Познатата македонска фолк пејачка Елена Јовческа предновогодишно ви го најавува големиот музички проект кој неодамна...
Covers

Филип Пешевски со одлична емотивна изведба на познатиот хит “Ако не те сакам” (Фото+Видео)

Muzika24
Неодамна музичкото студио “Спасенцовски” започна со реализација на еден интересен и можеби досега невиден музички...
Фестивали

Реализиран музичкиот проект “Скопје во три бои” со порака за продолжување на соживотот

Muzika24
Сплет од музички изведби на македонска, ромска и турска музика, ја потврди сплотеноста на народите...