Tag : muzicki spektakl

Во прв ред

Војаж – специјален музички гостин на музичкиот спектакл на Теа Таировиќ на 16-ти декември во Скопје (Фото)

Muzika24
Во текот на вчерашниот ден во спортската арена „Јане Сандански” во Скопје се одржа прес-конференција...
Во прв ред

Тајзи и Спејко специјални гости на концертот на Раста и Ана Николиќ во Скопје

Muzika24
За само неколку дена ќе се случува вистински спектакл, големиот концерт на Ана Николиќ и...
Во прв ред

Голем концерт во Скопје, во иста вечер на иста сцена – Оливер Драгојевиќ и Џибони (Фото)

Muzika24
Заокружете го 4-ти март, зашто во Скопје токму на тој ден ни доаѓаат две легенди,...
Балканленд

Полуфиналистите на “X Factor Adria” направија спектакл за паметење (Фото)

Muzika24
Во празнична атмосфера во трговскиот центар “Делта Сити”, направија вистински спектакл за паметење за сите...
Во прв ред

Голем солистички концерт на двоецот Селимова-Желчевски во Скопје

Muzika24
Во пресрет на најавениот солистички концерт на двоецот Селимова-Желчевски, на кој ќе биде одбележана 50...