Tag : muzicki zvezdi

Во прв ред

На 23-ти и 24-ти септември на голема врата се враќа манифестацијата “Штипска пастрмајлија”

Muzika24
Како и се во Македонија, така и оваа препознатлива музичко-забавна манифестација после пауза од две...
Фестивали

10-ти и 11-ти септември резервирани за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“

Muzika24
Се е подготвено за 28-то издание на Интернационалниот музички фестивал „Охрид фест“ што ќе се...
Музика на кирилица

Драган Спасов Дац и Александар Митевски во посета на македонскиот КИЦ во Софија

Muzika24
Музичките ѕвезди Драган Спасов – Дац и Александар Митевски, придружувани од хармоникашот Војче Петрушев, минатата...
Фестивали

Уметничкиот директор на “Охрид фест” најавува голем музички спектакл и многу новитети

Muzika24
Уметничкиот директор на овогодинешното издание на “Охрид фест – Охридски Трубадури”, познатиот македонски музичар, композитор и...
Балканленд

Прилепчани подготвени за уште едно издание на “Пивофест” (Видео)

Muzika24
Под мотото: “Еден е фестивалот – Пивофест”, денес општина Прилеп одржа прва и официјална прес-конференција...