Tag : muzika 24

Музика на кирилица

Познатите се простуваат од Драган Вучиќ (Фото)

Filip
Бројни познати личности се простуваат од македонскиот музичар и тв-водител Драган Вучиќ, кој почина утрово...
Музика на кирилица

ОД КОМПЛИКАЦИИ ОД КОРОНАВИРУС ПОЧИНА ДРАГАН ВУЧИЌ

Filip
Утрово на Инфективната клиника во Скопје почина Драган Вучиќ, познат тв-водител, пејач и композитор. Драган...
Во прв ред

Северина е главната ѕвезда на “Пастрамајлијада“ во Штип

Filip
Традиционалната “Пастрамајлијада“ во Штип оваа година ќе се одржи од 21-ви до 23-ти септември. На...