Tag : muzika na kirilica

Музика на кирилица

„Знам“ заеднички музички проект на Калиопи и Жељко Самарџиќ

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот српски пејач Жељко Самарџиќ заедно со нашата позната...
Музика на кирилица

Ламбе Алабаковски: Со Пајак ќе снимиме интересен дует (Видео)

Muzika24
Во неодамнешното видео на познатиот битолски продуцент, композитор, музичар и водител, Мими Марковски, гостуваше Ламбе...
Музика на кирилица

Тијана емотивно се сруши пред камерата на Бекстејџ, па додаде Србија ми пружи многу повеќе од Македонија (Видео)

Muzika24
Тијана Дапчевиќ е една од најпрепознатливите уметници на нашите простори, но и во регионот. Прославена...
Музика на кирилица

Ансамблот “Танец” со селективна новинарска стратегија и скапите влезници е се понедостапен за поширокото граѓанство (Фото)

Muzika24
Ансамблот “Танец” е нашата национална гордост и своевиден културен амблем насекаде низ светот по кој...
Музика на кирилица

Јонче Христовски емотивно го растресе Скопје (Видео)

Muzika24
После првиот и вчерашен концерт во градот на конзулите, Битола, вечерва во Скопје се одржа...
Музика на кирилица

„Ангел“ ново музичко дело на препознатливите и познати „Либеро бенд“ (Фото+Видео)

Muzika24
Еден од најистакнатите македонски бендови „Либеро бенд“ најавува промоција на нивното најново музичко остварување, песната...
Музика на кирилица

Зошто Есма Реџепова посвојуваше само машки деца?

Muzika24
Есма Реџепова беше кралица на ромската музика, двапати номинирана за Нобеловата награда за нејзината хуманитарна...