Tag : muzika

Имам нешто да те прашам

Блага Петреска: Најсреќна сум кога сум со семејството (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски фолк пејачки на изворни и новокомпонирани песни. Родена е...
Балканленд

Марија ја претстави својата прва самостојна песна: Балада, ама малку поинаква! (Видео)

Muzika24
Таа е правничка која само неправдата може да ја исфрли од колосек, но затоа гитарата...
Балканленд

„Кроација Рекордс“ и „Тесла мјузик“ донираа средства за „План Б Фондација“

Muzika24
Неодамна во Белград беше основана „План Б Фондација“, со цел да им се помогне на...
World Music

Фустанот од последниот концерт на Ејми Вајнхаус продаден за 243.200 долари (Фото)

Muzika24
Фустанот, којшто повеќекратната добитничка на „Греми“, Ејми Вајнхаус го носеше на нејзиниот последен настап, беше...
Балканленд

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ ја објави својата прва песна (Видео)

Filip
По долго најавување, победникот на 14-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Махир Мулалиќ, ja претстави...