Tag : muzika24.mk

Балканленд

Секоја жена би сакала да ги има, погледнете кои се новите чевли на Северина и колку чинат (Фото)

Muzika24
Поп-ѕвездата Северина Вучковиќ со години важи за една најстилизираните пејачки на овие простори. Таа со...
Магазин

10 најубави места кои би требало да ги посетите за празничните денови (Фото)

Muzika24
Се наближува можеби најубавото годишно време, кога многу градови зрачат со посебна енергија. Европските дестинации...
Премиера

Благој Блаж Маротов ја промовира новата песна со видео спот (Видео)

Muzika24
Неодамна Благој – Блаж Маротов ја промовираше својата најнова песна под наслов “Нека се вратат...
Магазин

Верувале или не, тв водителот и новинар Миленко Неделковски бил познат хорист (Фото)

Muzika24
Како што дознава музичкиот портал Музика24, познатиот тв водител, новинар – експерт за Формула1, еден...
Културо

Центарот за култура во Делчево вечерва одржува новогодишен концерт

Muzika24
Во организација на Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров”, вечер во Спомен дом „АСНОМ” во...
Имам нешто да те прашам

Блага Петреска: Најсреќна сум кога сум со семејството (Фото+Видео)

Muzika24
Таа е една од најпознатите македонски фолк пејачки на изворни и новокомпонирани песни. Родена е...
Музика на кирилица

“Чиста околина” го најавуваат следниот албум со синглот “Врие Македонец”

Muzika24
2021 година беше успешна за хип-хоп колективот “Чиста Околина”. Се вратија на сцената цели дваесет...