Tag : nacionalna filharmonija

Културо

Петок во Филхармонија ќе се одржи концертот „Музичко патување“

Filip
„Музичко патување“ е насловен концертот кој ќе се одржи в петок со почеток во 20...
Културо

Оркестарот на Филхармонија ќе одржи концерт „Музиката и градот”

Filip
Овој четврток со почеток во 19 часот, оркестарот на Македонската филхармонија ќе одржи концерт насловен...
Културо

Оркестарот на Филхармонија ќе одржи концерт по повод Денот на вљубените

Filip
Оркестарот на Филхармонија в сабота, на 13-ти февруари, со почеток во 20 часот ќе го...
Културо

Во четврток концерт на руската виолнистка Алена Баева во Македонска филхармонија (Фото)

Filip
Македонската филхармонија в четврток во 20 часот ќе одржи концерт на кој како солистка ќе...
Културо

По две децении Македонската филхармонија добива шеф –диргент

Filip
Македонската филхармонија на Република Македонија после 20-тина години добива шеф-диригент. “Последниве години бевме во потрага...