Tag : nacionalna opera i balet

Културо

Концертна изведба на „Шехерезада“ во Македонската опера и балет

Filip
Ремек-делото на Николај Римски – Корсаков „Шехерезада“ во концертна изведба на Оркестарот на Македонската опера...
Културо

Концертна изведба на „Кавалерија рустикана“ овој петок во НОБ

Filip
На 12.2.2021 (петок) во салонот на Националната опера и балет ќе се одржи концертна изведба...
Културо

Втора изведба на балетскиот концерт „Балетски бисери“ на 5-ти февруари во МОБ

Filip
Македонската опера и балет, поради големиот интерес на публиката Ви најавува втора изведба на балетскиот...