Tag : nagrada

Магазин

Димитар Андоновски со Гран При на Меѓународниот арт фестивал “Езерски бисери” (Фото)

Muzika24
Доцна вчера вечер, нашиот познат македонски поп пејач Димитар Андоновски на својот Фејсбук профил ја...
Музика на кирилица

Новинарката Валентина Ѓоргиевска Парго “растури” на “Канео фест”

Muzika24
Новинарката Валентина Ѓоргиевска Парго викендов на музичкиот фестивал “Канео фест 2013”, во Охрид освои Гран...