Tag : nagradi

Културо

Златна камера 300 за кинематограферите Џевахир Шахин и Куршат Уресин (Фото)

Filip
Откривањето на непознатото се движечката сила на овогодинешната програма на ИФФК „Браќа Манаки“. Ова издание...
Музика на кирилица

Ново талент шоу во Македонија: „Заблескај“ и сними дует со Елена Ристеска

muzika 24
“Време е за нешто ново, иновативно, забавно, интересно. Време е да заблескаш! Заблескај со Орбит!”,...
Фестивали

Објавен конкурс за избор на композиции и уметнички директор на „Макфест“

Filip
Општина Штип како организатор на фестивалот на забавни мелодии “Макфест” распиша конкурс за избор на композиции...
Балканленд

Наскоро Фестивал на телевизиски и онлајн краток музички филм “Adria Muzzik Video Awards 2020”

Muzika24
“Adria Muzzik Video Awards 2020” – Фестивалот на краток музички филм е музичко-филмски настан што...
Во прв ред

По трет пат Дирекцијата за култура и уметност на Скопје ги организира “Денови на европско Скопје”

Muzika24
По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје по...
Во прв ред

Дирекцијата за култура и уметност на Скопје објавува конкурс за новинарски текст на тема: „Мостовите на Скопје”

Muzika24
По повод Денот на ослободувањето на Скопје, Дирекцијата за култура и уметност на Скопје во...
Балканленд

Нина Бадриќ објави нова хит балада и го најави настапот на MAC (Видео)

Filip
Долгоочекуваниот список на регионални ѕвезди кои ќе настапат на MAC церемонијата во белградската Штарк Арена...