Tag : najava

Во прв ред

Само на Музика24, од 1 декември до 31 декември – новогодишни интервјуа со познатите јавни личности од Македонија и Балканот

Muzika24
Почитувани читатели на музичкиот портал Музика24.мк, денес е 1 декември денот кога пред 12 години...
Во прв ред Музика на кирилица

ДНК со најава на голем спектакуларен концерт за 3-ти декември 2022 (Фото+Видео)

Muzika24
Денес точно напладне во познатиот скопски хотел “Парк” се одржа прес-конференција на која двоецот Панчо/Андреј...
Музика на кирилица

Новата македонска рок ѕвезда Борис со прв видео спот и најава за албум (Видео)

Muzika24
“Кактус продукција” во соработка со “Кат продукција” со задоволство и гордост ви го најавуваат првиот...