Tag : najslusana pesna

Магазин

По 65 години: Божиќната песна на Бренда Ли се најде на врвот на топ 100 листата на „Билборд“ (Видео)

Muzika24
Скоро секоја година во декември, најпознатата божиќна песна „All I Want For Christmas Is You“,...
Балканленд

Песната на Констракта меѓу најслушаните од Евровизија

Muzika24
Пејачката Ана Ѓуриќ – Констакта дефинитивно е српската претставничка која направи најголем „бум“ кога е...
Музика на кирилица

Јоце Панов – единствен македонски претставник на “Diamonds Voice” во Чешка

Muzika24
На седмото издание на Македонскиот радиски фестивал – МАРС 2014 кој се одржа на 25-ти...
Музика на кирилица

Владимир Крстевски – Франц напролет “рипа втавче”

Muzika24
Како што пишува дневниот весник “Вечер”, најпосакуваниот ерген во Македонија Владимир Франц кој што е...