Tag : narodna pesna

Музика на кирилица

Сузана Спасовска: „Народе македонски“ има голема порака за овој народ кој е сардисан од сите страни (Видео)

Muzika24
„Народе македонски” е една од оние песни кои во себе носат моќна порака, но и...
Музика на кирилица

Елена Андоновска промовираше нова народна песна со видео запис во чест на 120 годишнината од Илинденското востание (Фото+Видео)

Muzika24
Ден пред големиот Македонски празник Илинден, Елена на својот YouTube канал најави премиера за песната...
Музика на кирилица

Александар & Дац заедно со Нино Величковски ја преработија „Бабино девојче“ (Видео)

Filip
Популарното дуо Александар Митевски и Драган Спасов – Дац во соработка со Нино Величковски снимија...