Tag : narodni pesni

Музика на кирилица

Караванот тргна! Штипјани покажаа дека во срцето ја носат Македонија! (Фото)

Muzika24
Плоштадот „Слобода“ во Штип беше претесен за штипјани, кои дојдоа да го поздрават стартот на...
Во прв ред

Фестивалот на народни инструменти и песни “Пеце Атанасовски” одложен за август

Filip
Во низа културни настани и фестивали кои се одлагаат поради пандемијата Ковид-19 и официјално е фестивалот...