Tag : nastani

Во прв ред

На „Карпошово културно лето“ вечерва Мијата со акустичен концерт, а веќе утре концерт на Силви бенд

Muzika24
Како продолжение на културната манифестација „Културно Лето Карпош“ неделава на плоштадот „Делфина“ ќе настапат врвни...
Во прв ред

Центар за култура – Битола со богата програма поддржана од Министерството за култура

Filip
Директорката на Центарот за култура – Битола, Маја Андоновска – Илијевски, денеска пред јавноста ги...
Во прв ред

Само македонски изведувачи ќе настапат на „Струмица Опен Фестивал 2022“ (Фото)

Filip
Oва лето по 11-ти пат ќе се одржи препознатливaта манифестација „Струмица Опен Фестивал“. Фестивалските денови...
Музика на кирилица

Владата прогласи тридневна жалост, сите настани откажани

Muzika24
Со едноминутно молчење во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во модуларниот ковид-центар...
Музика на кирилица

Антикризни мерки: Владата додели 61.5 милиони денари за 37 концерти и настани летово

Filip
Врз основа на Законот за извршување на Буџетот на Република Македонија за 2021 година и...
Музика на кирилица

Објавен јавниот повик за финансиска поддршка на ивент индустријата

Filip
Владата на Република Македонија објавува повик за финансиска поддршка за индустријата и операторите за организација...
Музика на кирилица

Владата усвои протокол за одржување јавни настани на отворен и затворен простор

Filip
Владата денеска ги разгледа и прифати општите препораки за организирање на настани  кои беа предложени...