Tag : nastap

Музика на кирилица

Ексклузивно од Австралија: Групата „Маестро“ одржа маестрален настап за православната Нова година во Мелбурн (Фото)

Muzika24
Скопската музичка група „Маестро“, со спектакуларниот настап во Мелбурн ја одјави старата и ги воведе...
Имам нешто да те прашам

Тијана Периќ: Во Новата година пронајдете го тоа што ве прави да бидете уникатни и негувајте го безусловно (Фото+Видео)

Muzika24
Почитувани читатели, како што и веќе најавивме денес започнува новогодишниот серијал на новогодишни интервјуа каде...
Магазин

Џејла Рамовиќ: Досадна сум за медиумите, а не престануваат да ме спојуваат со Марија Шерифовиќ (Видео)

Muzika24
Една од најпопуларните млади балкански музички ѕвезди Џејла Рамовиќ во интервју за единствениот естраден магазин...
Музика на кирилица

Турнејата во Јужна Кореја на Владимир Четкар помина спектакуларно (Фото+Видео)

Muzika24
Како што не известуваат од ПР тимот на познатиот македонски виртуоз Владимир Четкар, публиката во...
World Music

Обожавателка го грабнала славниот пејач за машкоста, неговата реакција е хит (Видео)

Muzika24
Познатиот пејач минатиот викенд гостувал во Монтвил, Австралија, а пред концертот го пречекала група обожаватели....
Балканленд

Цела српска естрада вознемирена за животот на Весна Змијанац

Muzika24
Како што пишуваат српските медиуми, познатата српска фолк пејачка Весна Змијанац неодамна имаше операција на...