Tag : nastapi

Во прв ред

Стенд ап комичарот Александар Георгиевски денес и утре со настапи во Скопје

Muzika24
Комичарот Александар Георгиевски или “G Vision” како што го знаат фановите, изминатиот период ја освои...
Музика на кирилица

Денес полни 32 години, а веќе успешно се лансира на светската музичка денс сцена “Светско, а наше” – Среќен Роденден Галоски! (Фото+Видео)

Muzika24
“All My Love” е најновото издание на Галоски, а веќе од утре се подготвува за...
Балканленд

Пејачот Давид Темелков поминува низ тежок период во животот: После успешната операција на ногата пополека закрепнувам

Muzika24
Македонскиот пејач Давид Темелков, кого пошироката музичка јавност во регионот го запозна при учеството и...
Музика на кирилица

Тоше Проески – концертот во Београдска арена и Хрватскиот радиски фестивал (Фото+Видео)

Muzika24
Нa 14 февруари 2007 година, Тоше одржа спектакуларен концерт во српската престолнина – Белград. На...
Музика на кирилица

Тоше Проески – Евровизија и вториот солистички концерт на Градски (Фото+Видео)

Muzika24
На 49-то издание на Изборот за песна на Евровизија, Македонија ја претставуваше нејзината најголема музичка...
Музика на кирилица

Тоше Проески – текстописец, композитор и победник на “Беовизија” (Видео)

Muzika24
На 13 април 2003 година, Тоше Проески победи на првата”Беовизија” (фестивал на кој од 2004...
Имам нешто да те прашам

Бојан Маровиќ: Го обожавам овој период од годината кога сите се среќни и весели (Фото)

Filip
Серијалот на новогодишни интервјуа го продолжуваме со еден од најпознатите црногорски пејачи, Бојан Маровиќ. Бојан...