Tag : natprevar

Во прв ред

Прогласени најдобрите настани на првиот БЕАМ фестивал (Галерија)

Filip
Вчеравечер на свечена церемонија беа прогласени добитниците на првиот БЕАМ Фестивал на најдобри настани. Жири...
Културо

Пијанистката Дуња Иванова ќе се натпреварува на една најзначајните маунтинбајк етапни трки во светот

Filip
Тимот на велосипедскиот клуб „Енерџи“ од Скопје во состав од пијанистката Дуња Иванова и Љубиша...
Музика на кирилица

Давид Велков со успешен настап на светски натпревар во Кина (Фото)

Muzika24
Давид Велков, помладиот син на нашиот македонски врвен хармоникаш и композитор Сашко Велков, пред два...