Tag : natprevaruvac

Балканленд

ДРАМА: Натпреварувач го удри Саша Поповиќ и му скрши заб (Видео)

Filip
Водителот на „Ѕвездите на Гранд“, Воја Недељковиќ во емисијата „Ѕвезде Гранда Специјал“ откри дека натпреварувачот...
Музика на кирилица

Охриѓанецот Александар Јосифовски ги освои симпатиите на жирито на „Гранд“: “Ти ќе бидеш идна ѕвезда” – му рече Карлеуша

Muzika24
Александар Јосифовски од Охрид ги украде симпатиите на публиката и на дел од жирито во...
Музика на кирилица

Александар Темелков: Знаев дека ќе испаднам од “Sвездите на Гранд” затоа што сè пред време се договара

Muzika24
Македонскиот натпреварувач во музичкото регионално шоу „Ѕвездите на Гранд“, Александар Темелков, кој лут си замина...
Балканленд

Даниел Кајмакоски со својот “X Factor” оди во полуфинале!

Muzika24
Талентираниот Даниел Кајмакоски од Струга ја продолжува трката во “X Factor Adria”. Овојпат, 29 годишниот натпреварувач одлично...